Start Start Kontakt Kontakt

III Sektor dla klimatu – zapraszamy na konferencję

Logo COP 24

Kilka najbliższych lat zdecyduje o przyszłości życia ludzi na Ziemi. Rządy wszystkich krajów na świecie, pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, próbują przeciwdziałać katastrofie ekologicznej. Rolę do odegrania mają też organizacje pozarządowe.

Z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych organizowane są cykliczne konferencje COP - Conference of the Parties, które służą uzgodnieniom dotyczącym zmian klimatycznych. 24. taka konferencja odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Polsce, w Katowicach.

Organizacje pozarządowe starają się monitorować działania rządów i ułatwiać podejmowanie trudnych decyzji. Włączają w podejmowanie tych decyzji społeczeństwo obywatelskie. Zmiany klimatyczne dotyczą bowiem każdego z nas. Wszyscy odczuwamy i coraz bardziej odczuwać je będziemy. I wszyscy do nich się przyczyniamy.

Wszyscy więc powinniśmy się włączyć w ratowanie naszej planety. Uważamy, iż szczególną rolę w przygotowaniu do tych zmian mają do odegrania kobiety. W naszym statucie mamy zapisane, iż prowadzimy działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz promocji zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego poprzez wsparcie i promocję przywództwa kobiet.

Dlatego Polska YWCA uczestniczy w Komitecie Organizacyjnym konferencji pt. „Przygotowanie COP 24”.

Konferencja „Przygotowanie COP 24" odbędzie się w Warszawie 25 listopada 2018, w godzinach 12.30-14.30. Zgłoszenia udziału przyjmuje Polska YWCA pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po konferencji COP 24 ważne będzie upowszechnienie jej wyników, wdrożenie ustaleń i rozpoczęcie przygotowań do COP 25. Dlatego planujemy kolejną konferencję pt. "Sprawozdanie z COP 24".

ikonka pobierzZaproszenie na Konferencję „Przygotowanie COP 24" (DOCX - 18,8 KB)