Start Start Kontakt Kontakt

Spór o gender – zaproszenie na cykl seminariów

Związek Dziewcząt i Kobiet Chrześcijańskich Polska YWCA zaprasza na cykl seminariów dotyczących problematyki "Spór o gender - znak czasu. W poszukiwaniu paradygmatu nowej cywilizacji".

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 marca 2014 r. w domu parafialnym Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (Warszawa, Al. Solidarności 76A). Planowany początek - 17:30, zakończenie - 19:30.

Zaproszenie kierujemy do osób zainteresowanych poszukiwaniem, w trwającej debacie publicznej związanej z gender, "znaków czasu", zgodnie z biblijnym wskazaniem "szukaj dobra a nie zła, a Bóg będzie z tobą".

Rozwijająca się od lat 90. dyscyplina naukowa poświęcona analizie ról społecznych związanych z płcią, dla której fachowcy znaleźli zapożyczone z języka angielskiego, a spopularyzowane również w Polsce słowo "gender", została ostatnimi czasy przeniesiona z zaciszy gabinetów naukowców do sfery publicznej. Jako związana z bardzo osobistymi, wręcz intymnymi - choć zarazem podlegającymi ocenie i kontroli społecznej - sferami życia, budzi wiele kontrowersji i emocji. Mamy nadzieję, iż rozmowa nasza pozwoli na lepsze i pełniejsze zrozumienie "tu i teraz" i bardziej świadome, zgodne z zamysłem Bożym budowanie przyszłości.

W spotkaniu wezmą udział:

  • Prof.Małgorzata Fuszara, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW,
  • Diakon Halina Radacz, Kościół Ewangelicko-Augsburski,
  • Mgr Beata Wolfram-Krukowska, Diakonia Polska
  • Dr Barbara Pasamonik, Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 17 marca 2014 r. - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (w Kancelarii Parafii - 22 831 23 83).

Zapraszamy
Biruta Pachnik, b. Prezydentka Polskiej YWCA
Alina Kozińska-Bałdyga, Prezydentka Polskiej YWCA

ikonka pobierzWięcej informacji (DOCX - 17 KB)