Zapraszamy Cię do współtworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której poprzez ćwiczenia aktorskie, improwizacyjne oraz dramowe będziemy wspierać Cię w drodze do zdobywania odwagi w wyrażaniu siebie, umiejętności otwierania się na innych, do komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.
Techniki aktorskie oraz ćwiczenia improwizacyjne wzmacniają w nas poczucie sprawczości, a wspólne tworzenie przestrzeni uświadamia nam niezależność, jednocześnie wzmacniając potrzebę przynależności.
Będziemy podążać za naszymi odruchami, reagować na niespodziewane, wzmacniać naszą koncentrację i uważność na drugiego człowieka. Zadbamy o atmosferę radosnego tworzenia i dobrej zabawy.
Prowadzące:
Anna Kózka
Doświadczenie aktorskie zdobywałam m.in.: w Teatrze 6. Piętro, Laboratorium Dramatu, Teatrze Dramatycznym w Warszawie, na planach takich seriali jak: Pierwsza Miłość, Na Wspólnej i innych. Od ponad 12 lat prowadzę grupy teatralne dzieci i młodzieży w ośrodkach kultury w Warszawie: CKW Wilanów, Amatorski Teatr im S. Jaracza w Otwocku, The British School Poland, ActorStudio. Ukończyłam kurs na instruktora teatralnego w Teatrze Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Współtworzę Teatr Tadaam, w którym piszę scenariusze i reżyseruję spektakle dla dzieci.
Kocham zwierzęta, wspieram organizacje ratujące je z trudnych warunków. Mam dwójkę adoptowanych zwierząt pieska Bronię i kotka Franię.
Paulina Dulla
Swoją drogę zaczynałam w Teatrze Żydowskim w Warszawie, przez 20 lat tworzyłam teatry dla dzieci (Teatr Dobrego Serca, Teatr Niewielki), w ramach tej działalności grałam i współtworzyłam spektakle teatralne oraz autorskie słuchowiska, prowadziłam warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Współpracowałam m in. z Teatrem Pijana Sypialnia, Teatrem Arka we Wrocławiu oraz Teatrem Bajaderka.
Obecnie prowadzę wspólnie z Anią warsztaty teatralne w ośrodkach kultury w Warszawie, pracuję w agencji aktorskiej, gram w serialach i filmach oraz w motion capture. Uwielbiam spędzać czas z moją córką Mią, w wolnych chwilach chodzę do lasu, czytam książki i nie robię „nic”.
Plan warsztatów 10.00 – 16.00:
I Wprowadzenie
Ta część ma na celu przedstawienie planu naszego warsztatu oraz zapoznanie się grupy przy pomocy narzędzi teatralnych, które w łatwy sposób pomogą nam się zintegrować.
II Rozgrzewka
Tutaj będziemy budzić nasze naturalne zasoby: kreatywność, potrzebę zabawy oraz koncentrację i spontaniczność, które są niezbędnymi częściami tworzenia.
III Ćwiczenia teatralne i Improwizacyjne
W tym kroku nauczymy grupę podstaw teatralnych, korzystając z technik improwizacyjnych, które oprócz tego, że świetnie uczą teatru, niosą ze sobą umiejętność wspierania i dostrzegania naszych zasobów i dobrych pomysłów.
IV Tworzenie autorskiego materiału
W tej części wykorzystamy zdobytą wiedzę i doświadczenie do zbudowania własnego materiału, tworzenia scen na tematy, które wyłonią się w poprzednich etapach.
V Krótki pokaz i omówienie
Przedstawimy sobie nawzajem efekty naszej pracy omówimy je, dając sobie nawzajem pozytywny feedback. Na sam koniec nagrodzimy nasz wysiłek sesją relaksującą.
W trakcie warsztatów zapewniamy napoje i przekąski
Zgłoszenia do 20 stycznia 2025 r. na biuro@ywca.pl
ilość miejsc ograniczona [max do 10 osób, liczy się kolejność zgłoszeń]
darmowy udział dla osób zgłoszonych
Miejsce warsztatów:
siedziba PRE, ul. Willowa 1, Warszawa [Stary Mokotów]
Zapewniamy poczęstunek i napoje.
Prosimy o punktualne przyjście o 10.00 i wygodny strój.
Warsztaty sfinansowane z funduszy przekazanych przez World YWCA dla Polska YWCA.